JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO

Założyłam firmę z kilku bardzo ważnych powodów. Głównym z nich był szacunek do samej siebie i do swojej twórczości. Pracując dla kogoś musisz wejść w ramy tej osoby, mieć to samo oko i spojrzenie na fotografię a w takim zawodzie jaki Ja uprawiam jest to tak rzadki przypadek jak wygrany los na loterii ..

A jak to było ze studiem ?? Przez całe swoje życie twierdziłam , że nie jest mi ono potrzebne. Jednak kiedy zwolniłam się ze studia, w którym kiedyś pracowałam, nagle czegoś mi zabrakło … czułam się jak bez ręki. Pół roku dojrzewałam do decyzji co z tym fantem zrobić, aż któregoś dnia po prostu to się stało. W lipcu oficjalnie poszłam na „swoje”, znalazł się lokal i zaczęła się walka z żywiołem hahahaha
Lokal ruina przez duże „R”. Parter więc wilgoć i zimo, grzyb ze ścian machał mi włochatą rączką, a w kranie była jedynie lodowata woda.
Ale wchodząc do lokalu, który miał być docelowo moim drugim domem , Ja już wiedziałam jak będzie za chwile wyglądał. Remek patrzał czasem na mnie jak na wariatkę, kiedy mówiłam mu co będzie tu a co będzie tam stało, czy jak będą wyglądały ściany.
4 lipca zaczęliśmy ….
Lipiec był deszczowy, co w mojej sytuacji było jak gwóźdź do trumny. Gips, którym przykryliśmy kraterowe dziury w ścianach, nie chciał schnąć. W między czasie odgrzybiałam ściany a włochaty przyjaciel tylko piszczał z radości jakby smagała go nadmorska bryza. Na szczęście w końcu doszliśmy do porozumienia i wyprowadził się z Mojego Studia.

 Po odgruzowaniu holu ze strzępów podłogi i czegoś co miało być chyba błazerią naścienną, naszym oczom ukazał się Mordor !!!! Brakowało tylko płynącej lawy, orków, troli i Nezguli. Pod gumoleum był czarny jak smoła klej o nierównych plackach a jedna ze ścian była zgnita i wydawała przyjemny aromat jaki możemy spotkać na bagnach. Mimo to nie poddawaliśmy się, gips dalej schnął w głównym pomieszczeniu,  więc my zajęliśmy się holem.

Docelowo remont trwał dwa miesiące ale efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Teraz wita mnie przytulne i ciepłe wnętrze, w którym mogę wygodnie i spokojnie pracować nad Waszymi fotografiami.

 

Sami oceńcie efekt nasze pracy :D

Script logo